Press "Enter" to skip to content

Се судрија два мотори, загина битолски моторџија

Необична сообраќајна несреќа се случи вчера попладнето на магистралниот пат Битола-Ресен, кај месноста викана Ѓавато, на превојот близу црквата.

Во сообраќајна несреќа помеѓу два мотори загинал 36 годишен битолчанец со иницијали А.Б..

– Од Итната медицинска помош ни е пријавено дека на местото на несреќата подигнале двајца повредени моторџии. За жал, едното лице им подлегнало на повредите на патот за битолската Клиничка болница. Другото е однесено на лекување во болница, соопштија од СВР Битола.

More from ВестиMore posts in Вести »