Press "Enter" to skip to content

Еве колку во моментов е намалена видливоста низ Битола (фотогалерија)

Од утрово Битола, посебно деловите кај Дулието, Белачешма, Ат пазар ги има зафатено магла, односно сињак, како што велат битолчани.

Вечерва поради маглата е намалена видливоста низ целиот град, а преку објективот на фото-апаратот ви пренесуваме како е да се движете по сообраќајниците и Широк Сокак.

Поради намалената видливост и лизгавите коловози низ битолските улици се препорачува зголемена внимателност и прилагодување на брзината на условите на патот

Кај “Гроздот“

По Широк Сокак

Кај кружниот тек кај Уредот

На крстосницата кај “Бела Чешма“

Кај кружниот тек кај “Дулие“

Кај ветеринарната станица кај “Ат Пазар“

По “Партизанска“

Кај кружниот тек кај “ВЕРО“

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *