Press "Enter" to skip to content

По сообраќајката на “Прилепска“ повредениот пешак префрлен на Скопските клиники

Вчера на 12 јануари во 06 часот и 45 минути во Битола на улицата „Прилепска“ се случила страшна сообраќајна незгода во која има тешко повреден.

Полицијата денеска информира дека 63-годишниот М.В. од Битола, управувајќи патничко моторно возило „Мерцедес“ со битолски регистарски ознаки, удрил во пешакот  З.П. (65) од Битола.

Во Клиничката болница-Битола на З.П. му е констатирана тешка телесна повреда и тоа внатрешно крварење на мозок, по што е итно препратен во Клинички центар -Скопје.

Увид на лице место извршила екипа од СВР Битола.