Press "Enter" to skip to content

Фото вест: “Нискоградба“ на терен, го собира песокот и чисти шахтите по дождот

Екипи на КЈП “Нискоградба“ претпаднево се на терен на најкритичните места каде секогаш после поројни дождови се собира песок и ги затнува шахтите.

На неколку места на улиците позади Домот за народно здравје, екипи на “Нискоградба“ веќе со собраа песокот,  ги исчистија затнатите шахти со песок и друг отпаден материјал кој дождот ги донесе од Баирот и ги изметија тие места.

За оваа акција на “Нискоградба“ жителите на овие улици имаа само пофални зборови.

More from ВестиMore posts in Вести »

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *