Press "Enter" to skip to content

Битолчани в сабота во библиотеката на дружба со најпродаваниот македонски автор Коста Петров

Почитувани пријатели, Ве покануваме на дружба во Битола со Коста Петров, најпродаваниот македонски автор, чии дела „Се гледаме на врвот“, „Стравот“, „Нашето последно кафе“ и „Никој не рече дека ќе биде лесно“ се продадени во над 30,000 примероци ширум Македонија.

Коста Петров е основач на “Пи Ворлд“, интернационална креативна агенција со присуство во 35 земји во светот вклучувајќи ги САД, Канада, Јужна Кореја, Швајцарија, Малта, Србија, Хрватска, Египет, Мароко, Катар, Јордан, Оман и Иран.

Ве очекуваме во Сабота, 23. јуни од 11 часот во НУУБ “Св.Климент Охридски“ – Битола.

More from КултураMore posts in Култура »

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *