Press "Enter" to skip to content

Опожарени три возила на ул. “Климент Охридски“

На 16.07.2017 година во 04,20 часот во Секторот за внатрешни работи Битола, било пријавено дека на улицата “Климент Охридски“ опожарено е патничко моторно возило „Форд фокус“ со битолски регистерски таблици, стои ви дневниот билтен на МВР.

Биле опожарени (делумно оштетени) уште две други возила “тојота јарис“ и “мерцедес“ со битолски регистерски таблици, кои биле паркирани покрај фордот.

Пожарот бил изгаснат од страна на Територијалната противпожарна единица Битола.

Бил извршен увид на местото на настанот и се работи на целосно расчистување на случајот.