Press "Enter" to skip to content

Десет годишно дете падна од трактор и со тешки повреди пренесено на болница

СВР Битола информира дека вчера околу 17,30 часот било пријавено дека во Битола на улицата “Мукос“ додека М.А. (57) од Битола, управувал трактор со приколка во која се превезувал и 10 годишен малолетник, детето паднало и се здобило со тешки телесни повреди по што повреденото дете било пренесено во Клиничката болница во Битола.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Битола и се работи на целосно расчистување на случајот.

More from ВестиMore posts in Вести »