Press "Enter" to skip to content

Фото вест: Се одржа фестивалот “Бус Фест“ на “Стиховно војување“

Младите уметници од групата “Стиховно војување“ и оваа година го организира летниот фестивал “Бус фест“ која оваа година се одржуваше во кафулето “Радост“.

Фронтменот на групата, Васко Мирчевски, кој беше задолжен за музиката вели дека се задоволни од фестивалот, но и дека подготвуваат нови изненадувања за својата публика.

“Бус фест“ се одржа како дел од програмата на битолското културно лето „Бит Фест“, а пред некое време оваа група ги додели и хип-хоп наградите што се одржа во Пациото.

More from ВестиMore posts in Вести »