Press "Enter" to skip to content

Еурофарм Работник по три порази ќе се бори за седмо место на Струшкиот турнир

Еурофарм Работник – Тулуз 24-26 (12-13)

Игралиште на „Женска Плажа“ во Струга.
Гледачи: 300
Судии: Димитар Митревски и Благојче Тодоровски од Битола.

Еурофарм Работник: Трајкоски, Чаневски, Ивановски, Граџан 5, Ѓукиќ 3, Кузманоски 6, Ивановиќ 2, Ојлески 4, Маркоски 1, Петровски, Талевски, Чурлевски 1, Блажевски, Мемиќ, Кукоски, Мандиќ, Дрогришки

Седмерци: 4/5, Исклучувања 8 минути

Тулуз: Идризи, Бонефои, Монгин 2, Лабро, Соле 8, Јакобсен 3, Олсон 2, Болинаури 1, Жиродо 2, Делан, Пржибилски 3, Руиз 1, Гарсија 2, Жилбер 2

Седмерци: 3/4, Исклучувања: 4 минути

Иако имаа позитивни моменти, ракометарите на Еурофарм Работник загубија од францускиот прволигаш Тулуз со 24-26 го доживеаја и третиот пораз на 46 траддиционален ракометен турнир и денес ќс го отвори последниот ден во натпреварот за седмото место.

Ова беше и прв тест на екипата под водство на новиот тренер, а во турнирот влегоа без ниту еден контролен натпревар.

More from СпортMore posts in Спорт »