Press "Enter" to skip to content

Пелистер го победи Осогово за осминафинале на Купот

Осогово – Пелистер 0:1 (0:0)

Фудбалерите на Пелистер се пласираа во осминафиналето на Купот на Македонија, откако во Кочани го совладаа третолигашот Осогово со 0:1.

Единствеиот гол го постигна Благојче Главевски на средина од второто полувреме.

Натпреварот го одбележаа интервенециите на голманот Ристевски и тешката повреда на рамото на Благојче Марковски.

Пелистер:
Ристевски, Тодоровски, Илиевски, Котевски, Илијовски, Главевски, Коњарски, Бошковски, Здравевски, Марковски, Трајковски

More from СпортMore posts in Спорт »