Press "Enter" to skip to content

Промотивен пакет за слабеење во фантастичната  “спејс шатл“, инфрацрвена капсула во “UNA NOVA“

Козметичкиот салон “UNA NOVA“ продолжува со промоција на услуги  кои ги нудат во овој салон. За месец септември тие нудат промотивен пакет од 10 третмани за слабеење од кои 2 во инфрацрвената капсулата наменета за слабеење, која изгледа научно фантастично, а и се вика уште и “спејс шатл“ .

За  промотивните пакети и услуги поразговаравме со Анкица Стевановска, менаџер на тимот на “UNA NOVA“.

Вашиот салон нуди многу промоции и промотивни пакети за кои претходно и пишуваше Bitola news. Кажете ни повеќе околу ова?-Салонот на “UNA NOVA“ е нов во Битола само неколку месеци и промоциите што ги имавме наидоа на голем интерес и одзив на клиентки кои се запознаа со нашиот салон и услуги. Тука беа промоциите на “Janssen“ козметиката и третманите за лице кои ги промовираше Катица Китанова. Потоа промотивните третмани „afterwork“ масажи за опуштање во кои две клиентки плаќаат заедно еден третман, а добиваат два. Многу клиентки колешки, пријателки  после работа  доаѓаат на овие масажи за релаксирање и опуштање. Мое мислење е дека секоја жена сака да се негува и изгледа убаво и опуштено, но понекогаш и цената има влијание дали клиент ќе не посети и ќе ги користи нашите услуги. Заради тоа ние се трудиме, а и понатаму ќе нудиме третмани по многу поволни цени за да клиентките се запознаат со нашите услуги, но и новата технологија во нашиот салон.

Кажете ни повеќе за овие промотивни третмани за слабеење во кои има и третмани во инфрацрвената капсула или т.н. “спејс шатл“ која се промовира со овој пакет, но и со која може да се пофали само вашиот салон како последен збор на техника и технологија во козметологијата?-Промотивниот пакет со 10 третмани за слабеење од кои 2 кавитација, 2 радиофрекфенции, 2 антицелулитни третмани, 2 мадеротерапија и 2 во ннфрацрвена капсула( тунел)или т.н. “спејс шатл“ капсула по цена од 2.400 ден. за вбо претстојниот месец септември. Пакетот за слабеење  претставува изненадување на нашите клиентки кои после летниот период кога заради жешкото време и послабо се вежба и се добило килограм повеќе. Од  финансиска точка добро ќе им дојде оваа понуда. А, за резултатите кои се добиваат за цело тело и организам сметам дека се фантастични. Еве би кажала за инфрацрвената капсула “спејс шатл“ која како што споменавте изгледа научно фантастично таа и дава фантастични резултати. Тие се: намален обем и слабеење, стимулација и регенерација на ткивата и кожата, отстрануваљње на целулит. Покрај овие резултати за слабеење и релаксација таа има и успешни резултати во медицинска физиотерапија после скршеници, постоперативни зафати, болки во коски, зглобови, мускулни болки, ишијалгични болки и др. Понатаму ќе претставиме и други промотивни пакети од оваа област на медицинска физиотерапија, ни рече Анкица Стевановска.-“UNA NOVA“ и понатаму планира и други промотивни пакети со прилагодени цени за кои ќе објавуваме на вашиот портал. Сега само би кажала дека подготвуваме изненадувања од нашиот салон за оние жени кои сакаат да изгледаат убави и гламурозно за претстојниот фетивал за филм „Браќа Манаки“. Битолчанки да бидат негувани и убави на црвениот тепих, ни рече на крај Анкица Стевановска, менаџер на тимот на “UNA NOVA“ и додаде:-Би ги поканила нашите, битолчанки да не посетат во “UNA NOVA“ кој се наоѓа во “Пелагонка 2“, 1 кат и да информираат и да резервираат термини на телефоните: 047/60 99 99  и  075 433 103.Целиот пакет од  10 третмани за слабеење, од кои 2 во инфрацрвената капсулата наменета за слабеењее по промотивна  цена од 2.400 денари (намален од 6.000 денари) се состои од:

–  2  третмани во инфрацрвена капсула т.н. “спејс шатл“апарат за намалување за слабеење и намалување на телесниот обем, отстранување на целулит, подобрување на циркулација, стимулира регенерација, мускулна реакција без напор (пасивно вежбање) и релаксирачко дејство и гимнастика на лице.

–  2 кавитации или ултразвук кои на безболен начин ги третираат масните наслаги на проблематичните делови од телото: стомак, грб, странични делови на раце, задник и бутини.

–  2 радиофрекфенции кои се користат за затегнување и обликување на телото. Со кои се добиваат фантастични резултати на подобрен изглед на кожата, боја, тонус.

–  2 антицелулитни масажи

–  2 мадеротерапија

Сите третмани се договараат со клиентот, а  клиентот добива и совети за режим на исхрана додека траат третманите за успешни резултати.