Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: Изгореа помошни простории во Ѓавато, нема повредени

На 29.08.2018 година околу 21,00 часот во село Ѓавато, битолско во помошни простории во дворот на куќа сопственост на П.К.(61) од Битола избил пожар, при што истите се целосно опожарени.

Повредени лица нема.

Пожарот е изгаснат од екипа на Противпожарна единица Битола.

Увид на местото на настанот ќе се врши во текот на денешниот ден.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *