Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: Навредувал полицајци и агресивно се однесувал, лишен од слобода

На 09.09.2018 година околу 01,30 часот додека  полициски службеници извршувале службени дејствија на крстосница од улица „Стево Патако“ и „Стив Наумов“ во Битола, при контрола на патничко моторно возило  „даеву матиз“  управувано од А.Г. (39) од Битола, истиот започнал да ги навредува и агресивно да се однесува.

Лицето е лишено од слобода и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.