Press "Enter" to skip to content

Мерцедес удри во две возила, едното заврши в Драгор (фото)

Синоќа на Булеварот 1-ви Мај се случи сообраќајна несреча, во која нема повредени лица, а оштетени се три возила.Во паркирани две возила марка “фиат панда“ на Булеварот, а од ударот едното се превртело и паднало во реката Драгор, а другото оштетено останало на тротарот.Двете оштетени возила се во сопственост на Управата за јавни приходи, а “мерцедесот” бил со битолски таблички.