Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: во куќа на “Солунска“ починала млада девојка, телото дадено на обдукција

Девојка на возраст од 24 години со иницијали Љ.В. од село Сладуево, Демир Хисар,  починала во куќа на улица “Солунска“ во Битола, а настанот во СВР Битола бил пријавен од Г.Б., на кој починатата му била внука.

Увид на местото извршила екипа од СВР Битола, а лекар констатирал смрт без видливи знаци на насилство.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатата било предадено на обдукција. 

More from ВестиMore posts in Вести »