Press "Enter" to skip to content

Берн од Швајцарија противник на Еурофарм Работник во ЕХФ за групната фаза

Жребката сакаше македонскиот претставник во ЕХФ Купот, Еурофарм Работник од Битола, за противник во последната квалификациона фаза, да ја има швајцарската екипа Берн.

Ова екипа ќе биде последната пречка за Е пред групната фаза во ЕХФ Купот.

Првиот натпревар ќе се одигра во Битола на 17 или 18 ноември, додека реваншот ќе биде во Берн една недела подоцна.

По квалификациите сите 16 победници ќе обезбедат пласман во групната фаза, која ќе започне на 9 февруари 2019 година.

More from СпортMore posts in Спорт »