Press "Enter" to skip to content

Кошаркарките на Пелистер победија со рекордни 58 коша разлика

Пелистер – Трокал Кавадарци 78 : 20  (13:2, 33:6, 33, 24:7, 8:5)
 
Во рамките на 2. коло од Супер кошаркарската лига екипата на Пелистер ја победи екипата на Трокал од Кавадарци со можеби највисок резултат изразен преку 58 кошеви разлика.
 
За екипата на Пелистер настапија: Ана Стојановска, Ивана Велковиѓ 8, Стефанија Костадинова 6, Сара Стојановска 5, Ангела Трајчевска 2, Емилија Џарлиев 1, Ангела Ивановска 3, Маја Милошевска 2, Норче Мемедова 35, Ана Талевска 6, Кристина Ивановска 10 и Ивана Геровска.
 
Наредното коло екипата на Пелистер гостива во Струга.
More from СпортMore posts in Спорт »