Press "Enter" to skip to content

На 117 битолчани му се вратени пари за влезниците за Македонија-Турција

Во двата дена, саботата и неделата вратени ни му пари за неискористените, а купени влезници на 117 битолчани, кои се појавина во саботата во кафулето “Портал“ и во неделата на билетарницата во спортската сала “Боро Чурлевски“, информираат од ракометниот клуб Пелистер.

По ракциите на битолчани кои купиле влезници, а не успеаја да влезат во салата да го гледаат натпреварот Македонија – Турција, за квалификациите за Европското првенство 2020 година, управата на ракометниот клуб соопшти дека на сите кои им останаа неискористени влезниците ќе им ги врати парите.

Претходно и ракометната федерација упати извинување кон оние кои не успеаја да влезат во салата.

More from СпортMore posts in Спорт »