Press "Enter" to skip to content

Натпреварот на Еурофарм Работник на паркетот и трибините низ фотографии (фотогалерија)

Екипата на Еурофарм Работник на првата средба од третото коло од ЕХФ купот дојде до значајна победа која му дава реални шанси за пласман во групната фаза од натпреварувањата кои следуваат и ќе презими на европска сцена.На вечерашната средба имаше околу 3.000 навивачи кои ја бодреа екипата на Еурофарм Работник до победата, а играчите дадоа максимум да дојдат до победата која ја посакуваа.Низ фото-објективот на нашиот фоторепортер ви пренесуваме дел од атмосферата која беше на паркетот и трибините во спортската сала “Боро Чурлевски“.Ви ги пренесуваме дуелите на паркетот, повредата на Марковски, публиката. атмосферата…

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.