Press "Enter" to skip to content

Претседателот на Албанија, Илир Мета, во Битола (фото)

Претседателот на Република Албанија, Илир Мета, вчера беше во посета на Битола во рамките на прославата 110 години албанска азбука.По тој повод во организација на музејот на албанската азбука беше организиран концерт во голамата сала на Центарот за култура на кој настапија голем број музички звезди.Домаќин на прославата беше директорот на музејот на албанската азбука Нуер Арслани.Музичка звезда на концертот беше Валбона Мема.

More from ВестиMore posts in Вести »