Press "Enter" to skip to content

Се одигра премиерата на “Солза и смеа“, “Женски бенд – Пуфли“ (фотогалерија)

Синоќа во големата сала на Центарот за култура во Битола се одигра најновата премиера на “Солза и Смеа“, “Женски бенд Пуфли“, урнебесно кабаре шоу.Претставата “Женски бенд Пуфли“ е работена според текст на Мирољуб Недовиќ, а е во режија на Александар Димитровски. Во претстава без машки ликови, публиката ги виде неостварени пејачки кои оформуваат бенд, во една музичка комедија, која ја насмеа публиката. Улогите ги толкуваат Кумба, Вале, Саше, Елена и Александра. Со 0ваа претстава членовите на “Солза и смеа“ се приклулија на одбележувањето на активизмот против насилството врз жените и девојчињата.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.