Press "Enter" to skip to content

Поминете дел од новогодишните и божикните празници во ресторанот “Relax Beach Resort“ во Претор (фотогалерија)

Во деновите кои ни претстојат денови на празнично расположение и атмосфера, посететте го ресторанот “Relax Beach Resort“ кој е сместен на непосредно со  Преспанското езеро, каде ќе имате прилика да го гледате езерото во различни пејсажи и бои во зависност од времето, било да е облачно, сончево или со дожд или снег.Сигурно е дека секој поглед ќе биде различен, но единствен со сите карактеристики и бои специфични за сезоната која буди различни чувства и емоции. Друга причина е и чистиот воздух кој ни е потребен на сите кои сакаат да побегнат од загадените градови и да дишат со полни гради.Вкусната храна е следна причина и таа надополнува, а сите следокусци во ресторанот “Relax Beach Resort“ ќе бидат послужени со различни специјалитети подготвени со свежи продукти, а преспанскиот крап е секогаш на менито.Покрај шема преку ден, кафе со поглед на езрото со најубавото зајдисонце кое го одзема здивот, во викендите петок и сабота навечер може да дојдете во “Relax Beach Resort“ и да поминете незаборавни вечери и ноќи со музика која во престојните празниците ќе ја надополни атмосферата.Поминете ги празниците со вашите пријатели со добра музика, храна и вино во амбиент со посебен поглед кон езерото во зимските ноќи со отсјајот на месечината во него. Романтичарите ќе уживаат, а и вљубените исто така. Џентлемни однесете ги своите сакани на романтична вечера со поглед кон езерото во ноќите за Новогодишните и божикнитепразници и се ќе биде магично.За Новогодишните и божиќните празници оние кои сакаат да поминат повеќе денови можат да претстојуваат во собите кои се модерно уредени и да уживаат неколку дена во тишина и чист воздух далеку од бучните и загадени градови.Љубезниот персонал на “Relax Resort Beach“ ве очекува да дојдете и да се уверите во тоа што ви го предлагаат, а тоа многу добра храна со вино, музика и добра забава за претстојните празници.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.