Press "Enter" to skip to content

Фото вест: Превојот Ѓавато моментно, до Ресен само со синџири на тркалата

Од 8:15 за сообраќај преку планинскиот превој Ѓавато, односно оние кои патуваа во правец на Ресен и Охрид, мора да имаа  задолжително на погонските тркала на автомобилите или камионите зимска опрема (синџири), информираат од Македонија пат.

Утрово кашест снег е застапен на државните патишта, а на поголем дел од патиштата низ земјава има и забрана за сообраќај на тешки товарни возила.

 

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.