Press "Enter" to skip to content

Ракометарите на Еурофарм Работник од денес на подготовки во Србија

Екипата на ракометниот клуб Еурофарм Работник денес ги започна подготовките за пролетниот дел на оваа ракометна сезона, каде ги очекуваат тешките битки во групната фаза на ЕХФ, како и борбата во плеј-офот во домашното првенство.

Екипата на Еурофарм Работник во Србија ќе престојува до 26 јануари, а според тоа какви се температурите во Битола, а посебно со спортската сала “Боро Чурлевски“, ова е добар потег да се тренира во подобри услови.

Тренерот на Еурофарм Пелистер, Ѓорѓе Чирковиќ уште по добивање на противниците во групната фаза  најави дека ова ќе биде најзначајниот дел од подготовките за пролетниот дел.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.