Press "Enter" to skip to content

Сашо Шоповски од Победа, ново засилување на Пелистер

Управата на фудбалскиот клуб Пелистер како и најави ги заврши преговорите со уште еден фудбалер кој ќе ги засили зелено-белите.

Се работи за Сашо Шопоски, кој е офанзивец и ќе го засили нападот.

Во изминатите шест месеци Сашо Шоповски настапуваше за прилепска Победа, а претходно го носеше дресот на Тиквеш. 

До крајот на предониот рок има доста време, а сигурно тренерот на Пелистер, Дарко Крстески до претседателот на Пелистер, Пеце Стојчевски ќе има уште барања за донесување засилувања во клубот.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.