Press "Enter" to skip to content

Фото вест: И да врне и да вее, верните битолски навивачи тргнаа на светско

Дел од најверните битолски навивали на  македонската ракометна репрезентација и по лошо време тргна за Минхен, Германија, каде ќе ја бодрат македонската репрезентација уште на стартот на светското првенество во ракомет, против репрезентацијата на Јапонија.

На пат за Германија заминаа утрово, а утре ќе ги видиме во салата во Минхен, како и секогаш, како и даваат поддршка на ракометарите во борба за пласман во групната фаза.

Оваа група е присутна на сите поголеми ракометни случувања каде е македонската репрезентација.

 

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.