Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: крушевчанец со “мицибуши“ повреди жена кај “Стрелиште“

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера во Битола, повреден е пешак.

Како што информираат од полицијата, вчера околу 07.30 часот на крстосница од улиците ,,Арон Ароести “ и  ,,Минела Бабуковски“ во Битола.

Во сообраќајната незгода во која патничко возило ,,Мицубиши“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Љ.С. (36) од Крушево удрило во пешакот Х.Н. (58) од Битола.

Од ударот Х.Н. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Клиничката болница Битола, каде и била укажана лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Битола.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.