Press "Enter" to skip to content

Мирко Радовиќ, прво засилување за Еурофарм Работник во 2019 година

Ракометниот клуб Еурофарм Работник во зимскиот преоден рок, пред настапите во о групната фаза од ЕХФ купот, се засили на десната крилна позиција со црногорецот Мирко Радовиќ, и покрај тоа што не го има изработено договорот до крај.

Црногорскиот ракометар Мирко Радовиќ  има 28 години, покрај на  десната крилна позиција може да игра и како десен бек.

Радовиќ последно го носеше дресот на Ловќен, а има настапувано уште за Будуќност, Валанс од Франција и Цеглед од Унгарија, а има настапувано и за репрезентацијата на Црна Гора.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.