Press "Enter" to skip to content

Битолските вљубеници во ракомет и денес на трибините во Минхен (фото)

За разлика од лани на Европското првенство во Хрватска, годинава на Светското во ракомет во Германина има помал број на навивачи, сепак битолчани и на оваа ракометно збиднување ќе остават голем впечаток.Денес на трибините во Минхен беа најверните навивачи кои ја бодреа Македонија до втората победа на Мундијалот, а потоа се радуваа на втората победа по ред со ракометарите и селекторот.Преку социјалните мрежи добивме неколку фотографии кои ги споделување на читателите, кои секако ќе ги препознаете.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.