Press "Enter" to skip to content

Битолчанката Неда Маретиќ на Алпите не се плаши од студот и снегот (фото)

Авантуристичкиот дух на нашата Неда Маретиќ ја одведе на Австриските Алпи каде со својата убавина и пркоси на прекрасниот планински пејсаж, каде учи да скија на убавите снежни падини.

Со  храброст и пркоси на снегот и студот, а направи и успешна фото-сесија со која своите сограѓани, битолчани, ги поздравува и ограбрува да не се плашат од битолските сибирски студови.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *