Press "Enter" to skip to content

Фото вест: и официјалната маскота на Светското се “слика“ со битолчани

Иако беа малкумина на број, за разлика од минатите големи ракометни случувања, сепак битолските навивачи кои во Минхен, Германија, ја бодреа репрезентацијата на Македонија, повторно оставија печат на трибините, па и официјалната маскота направи фотографија за спомен.

За жал по синоќешниот пораз од Исланд, репрезентацијата не го продолжи натпреварувањето во разигрувањето, и македонската фаланга повеќе ќе ја нема на трибините.

More from ЗабаваMore posts in Забава »

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *