Press "Enter" to skip to content

Благојче Љамчевски повторно во дресот на Пелистер

Тренерот на Пелистер, Дарко Крстески и Пелистер добија ново неочекувано засилување, а тоа е искусниот фудбалер, битолчанецот, Благојче Љамчевски.

Љамчевки го раскина договорот со екипата на Победа и откако стана слободен фудбалер се врати во својот матичен клуб, Пелистер.

Љамчевски беше во Пелистер кога екипата беше прволигаш, а по испаѓањето во Втората лига тој замина во скопскиот прволигаш Шкупи.

Сега во Пелистер се двата браќа Благојче и Петар Љамчевски, што сигурно ќе бидат тандем во нападот.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.