Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: две гранати од Прва светска пронајдено кај Црн Мост

На 19.02.2019 М.К. од Битола пријавил дека на буевар “1-ви Мај“ во Битола, близина на место викано Црн Мост при изведување на градежни работи при ископ на земја биле пронајдени две артилериски гранати од Прва светска војна.

Две гранати се безбедно подигнати од Дирекцијата за заштита и спасување..

More from ВестиMore posts in Вести »