Press "Enter" to skip to content

Пронајден исчезнатиот малолетник, на кој не му било првпат да го нема од дома

Пронајдено е и на 07.03.2019 во 01.20 часот од страна на полициски службеници е предадено на родителите 11-годишно дете.

За малолетникот СВР Битола соопшти дека на 04.03.2019 околу 14.30 часот било пријавено дека сe оддалечило од својот дом.

Единаест годишникот и претходно неколку пати се оддалечувало и се враќало, а овој пат таткото пријавил дека не се вратило во својот дом на улицата “Мукос“. 

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.