Press "Enter" to skip to content

Пелистер дојде до победа во финишот на натпреварот (фото)

Пелистер – Струга 30:28 (13:16)

Ракометарите на Пелистер во рамките на 14. коло од Супер лигата, пред околу 1.000 љубители на ракометот во спортската сала “Боро Чурлевски“ ја забележаа првата домашна победа во продолжението на лигата.Првото полувреме помина изедначено, а  на одмор се отиде со предност на стружани (13:16). Второто полувреме беше поврорно израмнето, а Пелситер дојде до -1, а потоа на средината на поувремето стружани имаа предност од 3 гола (22:25). На десетина минути пред крајот Пелистер поврорно се врати на -1, а потоа се играше гол за гол.Последните минути Пелистер направи разлика од два гола, а претходно во 57 минута дојде до првото водство. До крајот остана два гола разлика 30:28.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.