Press "Enter" to skip to content

По неколку години навивачка “пресметка“ во салата, “Чкембари“ – “Паткари“ (фотогалерија)

По неколку години мирување на трибините и немање на вистинска навивачка “пресметка“ вечерва во Битола, во спортската сала “Боро Чурлевски“, на натпреварот Пелистер – Струга имаше две навивачки групи.На едната страна навивачите на Пелистер – “Чкембари“, а од друга страна навивачите на Струга – “Паткари“.Двете навивачки групи ја разубавија спортската сала “Боро Чурлевски“, а од двете страни имаше коректно навивање на двете екипи.По завршувањето на натпреварот двете екипи се упатија кон својата публика и го добија заслужените аплаузи.Во спортската сала имаше околу 1.000 љубители на ракометот.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *