Press "Enter" to skip to content

Ева Милевска, победи и на ноќната трка во Маврово и потвди дека е најдобра во У-12

По подолго време на патеката “Корија“, која е  сертифицирана за ФИС патека за ночни трки, се одржа “Алпски куп“ за деца, насловен “Мавровска ноќна снегулка“, а ова трка е  за крај на годинишната скијачка сезона во Македонија. 

Младата битолчанска, членка на ски-клубот Пелистер, Ева Милевска на оваа ноќна трка го освои првото место  во категорија У-12.

Ева Милевска по оваа победа е државен првак на Македонија во категоријата  U-12.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.