Press "Enter" to skip to content

Ракометарите на Пелистер како гости во Битола, обезбедија плеј-оф

Прилеп – Пелистер  18:46 (9:28)
Спортска сала: „Боро Чурлевски“ во Битола. Гледачи: 800. Судии: Никола Пауновски и Оливер Спироски од Струга. ПРИЛЕП: Талески, Ангелески, Ивчески, Ѓероски 2, Д. Трајкоски, Алексоски, Свртинов 4, Јосески 2, В. Трајкоски 3, Илиески 2, Темелкоски 2, Чупетрески 3, Вренцоски, С. Трајкоски, Крстески.

ПЕЛИСТЕР: Јовановски, Плех, Ристевски, Петров 7, Поповиќ, Гуглета, Димитровски, Табанге 9, Апостоловски 7, Станојевиќ, Лековиќ 8, Димитровски 6, Кобетиќ, Стоилевски 7, Дрогришки, Ивановски 2.

Екипата на Пелистер, беше гостин во Битола, поради тешката состојба во која се наоѓа екипата на Прилеп, и го победи младинскиот состав на гостите 18:46.

Ракометарите на Пелистер бго потврдија местото во плеј-офот, а ги очекува уште  последното коло, кога играат против Охрид.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.