Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: тешка сообраќајка на Кукуречани, почина едно лице

На 13.03.2019 околу 06.50 часот на локалниот пат село Кукуречани – село Драгожани, битолско, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило со битолски регистарски ознаки и патничко возило „Пежо“ со битолски регистарски ознаки, управувано од М.Ш. (52) од село Секирани, битолско.

Во незгодата починал М.Ш..

Увид извршила екипа на СВР Битола и се работи на расчистување на случајот.   

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.