Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: нападнато лице на “Цар Самоил“ и опожарени и сандаци со пчели

Во СВР Битола, К.С. (27) од Битола пријавил дека на улица „Цар Самоил“ бил физички нападнат од Ѓ.Т. (39) од Битола. По целосно документирање на настанот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Истиот ден  во СВР Битола било пријавено дека во село Секирани настанал пожар, при што изгореле капини, сува трева и два сандаци со пчели. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Битола.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.