Press "Enter" to skip to content

Фото вест: “Рибари“ со оригинален транспарент “смештај дан требит“

Навивачката група “Рибари“ од Охрид беше на трибините во спортската сала “Боро Чурлевски“ на натпреварот од Супер ракометната лига Пелистер – Охрид и ја бодреа охридската екипа.

Еден детал не им избега на битолчани кои беа на ракомет, а тоа беше транспарентот кој го истакаа за време на натпреварот кој гласеше: СМЕШТАЈ ДАН ТРЕБИТ, што е, мора да признаеме, оригинален за нив.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.