Press "Enter" to skip to content

Битолчани во мастерс, најдобри на вело-кросот во Кичево (фотогалерија)

Државното првенсто во вело-крос по трката во Битола, пред две седмици продолжи денес во Кичево, каде учествуваа велосипедисти од сите клубови од државата.Битолскиот клуб “15. Мај“ и на оваа трка броеше десетина велосипедисти кои одлично се претставија.Во категоријата мастерс на вело-кросот најдобри беа битолчани кои убедливо ги освоија првите три места.Најдобар беше Влатко Гецовски, второпласиран Миле Стојановски, а на трето место се пласира Љупчо Глигоровски, сите од “15. Мај“.-Имавме дестина велосипедисти, повозрасните кои се пример за помладите повторно се на врвот, а со оглед на тоа како тренираат и помладите треба да ги видиме на некоја следна трка на победничкиот пиедистал, вели Африм Јусуфи, претседател на велосипедскиот клуб “15. Мај“ од Битола.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.