Press "Enter" to skip to content

Кандидатката за претседател, Силјановска-Давкова, за два дена два пати во Битола

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата, Гордана Силјановска-Давкова, за два дена беше два пати во Битола. Ако во петокот беше гостин на ПОДЕМ, таа вчера вечер беше претставена на битолчани од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

Домаќин на средбата беше претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ, Иванчо Тошевски, а со неа беше и потпретседателот на партијата Александар Николовски, членот на Извршниот комитет од Битола-Силвана Ангелевски и сите членови на општинскиот комитет.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.