Press "Enter" to skip to content

Реми на фудбалерите на Пелистер на гостувањето во Гостивар

Гостивар – Пелистер 0:0

Екипата на Пелистер се враќа со бод од гостувањето во Гостивар, каде играше со истоимената екипа.

Екипата на Пелистер била надмоќна во текот на целиот натпревар, а напаѓачите на Пелистер не искорстија и 5-6 стопроцентни шанси за гол. 

Гостиварци промашија пенал за водство во 30 минута, а топката по ударот од 11 метри помина над голот на Пелистер.

Пелистер наредното коло игра во Битола, против екипата на Лабиништа.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.