Press "Enter" to skip to content

Повредена млада битолчанка на пешачки на Камен мост (фото)

Млада битолчанка е повредена со сообраќајна несреќа која се се случи на пешачкиот премин на улицата “Солунска“, кај Камен мост.Според очевидците на настанот, сообраќајната незгода учествувало и возило “сеат“ со грчки регистарски таблички, а било управувано од грчки државјанин.

Полицијата веднаш дојде на местото на настанот и направи увид.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *