Press "Enter" to skip to content

Одиграни натпреварите од “А“ и “Б“ општинските лиги, резултати

Во организација на Општинскиот фудбалски сојуз Битола се одиграа редовните кола во општинските лиги.

По одиграни 21 коло од општинската “А“ лига, лидер на табелата е екипата на Стрела, а во “Б“ лигата лидер е екипата на Јенимаале по 11 кола иако играше нерешено 0:0 со Пелагонија Д.

Резултати во општинска “А“ лига, 21 коло:

Лисолај – Чагор 1:0

Новаци – КСК 8:0

Победа – Поешево 1:0

ДОСК – Партизан 5:0

Космос – Буково 3:0

Олдбојс – Светлост 2:1

Стрела – Пелагонија Л 2:2

Црна Река – Карамани 2:2

 

Резултата во општинска “Б“ лига, 11 коло

Пелагонија Д. – Јенимале 0:0

Хајдук – Пелагонија БК 2-0

Пелагонија Т. – Младост Д. 2:5

Младост – Пелистер Т. 1:0

Напредок – Еленик 2:0

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *