Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: повторно нападнато лице и пронајдена стара граната

Вчера во СВР Битола, М.Д. (23) од Битола пријавил дека истиот ден околу
15.40 часот на улица „Партизанска“ во Битола физичкки бил нападнат од
непознато лице. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Во СВР Битола, Ј.Ѓ. (28) од Битола пријавил дека при ископ на земја
на улица „Бимбил Камен“ во Битола била откопана стара артилериска граната
калибар 75 мм од Првата светска војна. Гранатата била подигната од
пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *