Press "Enter" to skip to content

Одиграни натпреварите од “А“ и “Б“ општинските лиги, Јенимале и по поразот лидер

Во организација на Општинскиот фудбалски сојуз Битола се одиграа редовните кола во општинските лиги.

По одиграни 22 коло од општинската “А“ лига, лидер на табелата е екипата на Стрела, а во “Б“ лигата лидер е екипата на Јенимаале по 12 кола иако се поразени на домашен терен од екипата на Ношпал.

 

Резултати во општинска “А“ лига, 22 коло:

Партизан – Космос 0:1

Пелагонија Л – Црна Река 2:1

Буково – Лисолај  1:0

Поешево – Стрела 2:4

Карамани – Олдбојс 0:5

КСК – ДОСК 0:1

Светлост – Новаци 1:2

Чагор – Победа 0:1

 

Резултата во општинска “Б“ лига, 12 коло

Јенимаале – Напредок 0:2

Еленик – Пелагонија Т 1:0

Младост Д – Младост ГО 5:0

Пелистер ТМ – Хајдук 1:1

Пелагонија Бк – Пелагонија Д 2:3

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.