Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: со лажна диплома се вработил во Клиничка болница

СВР Битола поднесе кривична пријава против А.А. (38) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “употреба на исправа со невистинита содржина“.

Во септември 2017 година пријавениот, како возач во Клиничката болница – Битола, приложил лажна диплома за завршено средно образование од средно училиште од Скопје, по што бил поставен на работно место референт на возен парк во болницата.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.