Press "Enter" to skip to content

Ракометарите на Пелистер без куп завршница, поразени од Бутел

Бутел – Пелистер 29:20 (15:10)

Екипата на ракометниот клуб Пелистер нема да игра во завршницата од Купот со победниците од четирите групи. Денес ракометарите на Пелистер се поразени на отворањето на натпреварите од третата група од екипата на Бутел, која беше домаќин на третата група.

Тренерот на Пелистер, Јошко Петровиќ, играше беа тројца стандардни првотимци, Плех, Станојевиќ, Кобетиќ. 

Дека екипата на Пелистер нема лесно да дојде со пласман завршницата се виде по резултатот во првиот дел кога домашните имаа предност од 5 гола, а на одмор се отоде со 15:10.

Во вториот дел се продолжи со истото темпо, за не крај Пелистер да доживее тежок пораз од 29:20.

Најефијкасни во редовите на Пелистер Поповиќ и Табанге со по четири погодоци.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.